Volejbalové turnaje - č.1 18.9.2014

I. volejbalový turnaj loupežníka Rumcajse 18.9.2004

 VOLEJBALOVÝ TURNAJ LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE

18. 9. 2004 - VYŠNÝ

Postřehy organizátorů z volejbalového turnaje

V sobotu 18. září skončila druhá ŠNOMÍBO akce - volejbalovej turnaj Loupežníka Rumcajse.

Excelentní počasí - i když ráno trochu zima, přilákalo naštěstí všech deset přihlášených družstev.

Dovolte mi očima hráče a organizátora okomentovat průběh turnaje. Jsem samozřejmě připraven na vaše případné ohlasy a těším se na ně.

Začnu asi tím, že nalosování turnaje, jak se později ukázalo, rozdělilo deset týmů na "silnější" a "slabší. Silnější byla skupina s označením A, která z pěti účastníků v konečném pořadí vydala první čtyři místa. . . i když toto hodnocení může být relativní, výsledky tomu nasvědčovaly.

Jen Buřtíci z Velešína, za které hrál ŠNOMÍBO webmaster Radek Šnobl, se dostali do skupiny A asi omylem a nesplnili si tři předturnajová přání - "nebejt poslední", "porazit ARTEL" a porazit Bobo team. Nakonec tým Buřtů, bez urážek, pobavil sebe i diváky a vybral si to nelichotivý desátý místo, který si "vyžral" ARTEL v nohejbale. Buřtíci sahali po jednom vítězném setu v utkání s ČSOB v němž uhráli v mači o deváté a desáté místo výsledek 15:13 v posledním setu. Jednou větou, v turnaji šli Buřti s výkonem zápas od zápasu nahoru - jediná škoda pro ně, že se nehrálo ještě alespoň padesát zápasů. Ale jinak se Buřtíci stali pojmem turnaje, jediný co bych jim vytknul je to, že "znectili" zlatý medaile, který si věšeli při turnaji na krk a ještě se u toho fotili. Hamba. Navíc si při vyhlašování mysleli, že lovečáky pro prvního jsou prostě buřty a tak patří do jejich rukou. . . Dost k Buřtům. Radek bydlí v sousedním vchodu, tak bych mohl mít problémy - půjdu dál. . .

ČSOB bílé límečky, tak se jmenoval tým složený poctivě z organizace jejíž nesl název, přivezl do turnaje drobné ceny za něž děkujeme. Na hřišti však podával nevyrovnané výkony. Čím to bylo? Ve většině zápasů ve skupině uhrály "bílý límečky" jeden set, ale ani jeden zápas nedotáhly do vítězného konce, vyjma toho o deváté místo. I když jsem sledoval zpočátku velké zklamání týmu , který měl větší ambice - nakonec se límečkům docela zadařilo . I když ostatní mužstva z vyšších příček doslala "jen" diplomy a propisky, na límečky za deváté místo čekaly krásné plechové žluté hrnečky s logem Frekvence 1. Vím , že na ně mělo zálusk více mužstev , ale bejt devátý se podařilo právě a jen "bílým límečkům". (jelikož většina hráčů BL sedí za přepážkami českokrumlovské pobočky ČSOB, nezapomeňte se vy, kdož jste jejich klienti, při návštěvě podívat z čeho její zaměstnanci pijí čaj nebo kafe). Dle jejich upřímné radosti z ceny bych odhadoval , že to budou právě ony žluté hrnečky J Jinak mohu potvrdit , že tým ČSOB byl nejvíc zklamán z toho, že se jim po vyhraném jednom setu nikdy nepodařilo urvat alespoň jediný zápas . Ale to je sport, příště to třeba vyjde.

Další tým který skončil o stupínek výš než právě zmiňovaný tým ČSOB je STS Chvojkovice Brod.Ten se přihlásil na poslední chvíli, pět dní před turnajem, když se odhlásilo béčko Křemže. Borci STS Chvojkovice nebyli z Brodu , ale jak jsem se dozvěděl z Kaplice a Benešova nad Černou. Ve skupině si poradili s Bílými límečky a to jim přineslo osmé místo i když od začátku tvrdili , že jsou spíše do počtu. Jediné vítězství je neodradilo od toho, aby se na turnaji hlavně bavili a ke cti jim slouží i to , že jeden ze zástupců se bavil na akci až do pozdních nočních hodin. Tedy bavil nejen sebe , ale i ostatní.

Dostáváme se k sedmému místu a k týmu, kterej se točil kolem organizace a určitě překvapil i svým výkonem na hřišti. Bobo team se jmenoval podle Bobálů, rodiny, která se kromě syna Honzy tentokrát zapojila komplet - tedy vrchní technický organizátor Bob, jeho žena Jarka i dcera Beáta. Bobo team urval hned v prvních dvou zápasech skupiny B dvě vítězství a zajistil si postup ze třetího místa. Pak ale stejně jako všichni ostatní ze skupiny B narazil na silný tým A skupiny - a to konkrétně Balet Kamenný Újezd. Nakonec se BOBO team usídlil na zmiňovaném sedmém místě. Musím říct, že technicky toho Bob oddřel na turnaji hodně a zmohlo ho to společně s hrou natolik, že na večerní zábavě chyběl nejen on ale i členové jeho týmu. Škoda.

Pak je tady tým Jantaři, kterej se původně měl jmenovat Pouliční směs (sám jsem jim ten název vymyslel, ale nechtěli ho), protože co hráč to každej pes jiná ves. No posuďte sami - byli tam hráči z Krumlova , Frymburka, Větřní a Včelný - já osobně jsem větší pouliční směs neviděl.. Ale udělali mi velkou radost, tím že náš ARTEL tým neporazili ve čtvrtfinále. Na rozdíl od turnaje v nohejbale, kde se dva členové volejbalových Jantarů prezentovali jako Mimóza - a ta se zasloužila o to , že ARTEL team byl poslední. Šestý místo ve volejbale si myslím Jantarům slušelo - byly tam i lepší, že švagře J. Když jsem Jantary sledoval byla chvílemi i přes jejich nesehranost vidět jakási zvláštní souhra a navíc některé míče z rukou Jantarů letěli k soupeřům tak rychle, že je ani nestačili odpálit, natož pak chytit. Jantaři zklamali, mohli se zdržet na zábavě o chlup dýl. Ale jinak všechna čest.

Je tady už páté místo a na něm tým , kterej trochu doplatil na špatnej los - SOKOL Kamenný Újezd B skupině kraloval , neztratil zde jediný zápas, ale pak nastoupil na pozdějšího bronzovýho medailistu Křemži ze silné A skupiny a byl odsouzen k bojům o 5. až 8. místo ačkoliv na jiných turnajích , kde jsem je viděl hrát, někdy i vyhráli nebo brali medaile. SOKOL Kamenný Újezd patřil k jedněm s průměrem nejstarších na turnaji, ale jelikož jsou to trénovaní sportovci, nenechali to na sobě znát, o čemž svědčí fakt , že kromě jediného zápasu , právě ve čtvrtfinále, neprohráli ani jeden. Nazval bych je tedy smolaři turnaje. Zřejmě z toho byli tak otráveni , že nepočkali ani na vyhlášení vítězů a diplomy si nechali přivézt od svých kamenoújezdských přátel z Baletu. Ke cti jim slouží to , že se slušně s předávání cen omluvili - jinak bych jim to neodpustil :-).

A teď se dostávám k tomu nejlepšímu (ale budu se mírnit, sebechvála smrdí). ARTEL team jehož jsem byl členem, měl podle mě naopak štěstí na los. V silné A skupině jsme si uhráli dvě vítězství hned na začátku - s Buřtíky a Křemží a nakonec skončili třetí ve skupině. V semifinále nás nejprve vyřadil pozdější vítěz Rumcajsové a pak jsme psychicky nezvládli dobře rozehraný zápas s Křemží o bronz, v němž jsme vedli 1:0, ale pak se náš nejlepší hráč Michal (určitě jste ho nepřehlídli) věnoval nejvíc kritice rozhodčího a bylo s námi zle. Náš vysněný bronz , který nám již tolikrát na turnajích slušel, se rozplynul. Ale mohu-li (kdo jiný si to v tomto článku může dovolit) rád bych poděkoval všem hráčům a hráčkám za úspěšnou reprezentaci a obzvlášť Radce za rozproudění večerní taneční zábavy. Děkuji i svému kolegovi Fandovi , který stál jediný po mém boku jako pravověrný ARTELÁK, ale nemohu mu zapomenout , že nás po čtvrtfinále opustil. Danovi a Janě, kteří byli sice na poslední chvíli povolanými, ale stabilními oporami našeho tak slavného teamu. Tož komu čest , tomu čest.

Tým Kremže byl sympatickým překvapením turnaje. Ve skupině A se sice držel vzadu na čtvrtém místě, ale včas zaútočil ze zadních pozic a nakonec vybojoval bronz. V teamu Křemže byl obdivuhodný výkon téměř sedmdesátiletého Františka Mrázka, který byl vyhlášen nejstarším hráčem turnaje - ovšem na jeho hře vysoký věk příliš nebyl znát. Jinak bych ocenil soudržnost týmu Křemže, která se projevila i na večerní zábavě, kde měli Křemežští zastoupení dlouho do noci. Jedna z cen pro Křemži, volejbalový míč se nakonec stal ceným suvenýrem z turnaje, když jej podepsala při hospodské zábavě řada účastníků včetně hospodské obsluhy.

Pořádný tanec na turnaji předvedl také Balet Kamenný Újezd, který si poradil se všemi soupeři, jen ne s domácími Rumcajsi. A to ani ve skupině ani ve velkém finále turnaje. V týmu se objevil finalista z nohejbalu "mamrd" Pavel Krátký, proti němuž se postavil i další nohejbalový finalista "Rumcajs" Stanislav Svoboda. Oba si za své týmy před finále věřili, což uvedli v předzápasovém rozhovoru, nakonec si oba pořadí z nohejbalu vyměnili a jsou tak s 1. a 2. místem nejúspěšnějšími borci dosavadních Šnomíbo akcí. Většina Baletu (čtyři zástupci) pochopili, že ŠNOMÍBO akce nejsou jenom o sportu a tak vzali večerní zábavu za tu správnou nit a výsledkem byl jejich odchod až po půlnoci - v řádně povznesené náladě. Co se týče ještě dění na hřišti, byly "oranžády" z baletu postrachem nejen soupeřů proti nim hrajících, ale i přihlížejících, kteří sledovali jejich vervu a neohrožené skoky do téměř ztracených míčů. Balet předváděl pěkný volejbal, ale v závěru finále se do zápasu trochu zamotal. Sporný moment , kritizovaný Baletem ve druhém setu finále , kdy se zjistilo , že Rumcajsi hrají v pěti bez jedné ženy, šlo těžko řešit jinak než nechat pokračovat v zápase, Baleti (i když to nebyl jejich problém, ale problém Rumcajsů) mohli v dané chvíli jen odvolat také jednu ze svých žen, aby síly na hřišti "vyrovnali". Dle mého názoru tento moment příliš neovlivnil výsledek , vždyť Baleti dlouho v prvním setu vedli a pak nedotáhli set do vítězného konce a ve druhém setu se protestem spíše sami rozhodili. Myslím, že jediným větším stínem turnaje bylo , že se zde Baletům ztratil volejbalový míč, který ochotně dali k dispozici nám organizátorům. Sice jej zase druhým místem vyhráli, přesto to vrhá na turnaj stín, který věřím se třeba ještě rozřeší - až si všichni pořádně prohlédnou nápis na svých míčích. Pokud by ten míč někdo omylem vzal, věřím, že dá vědět.

A na závěr sláva RUMCAJSŮM - i když v jejich mužstvu bylo asi nejvíc registrovaných hráčů - hrát se s nimi dalo, ale oni nedarovali nikomu ani set. Tak jasně kralovali na hřišti a po zásluze si odvezli největší kupu cen. Rumcajsové sice na večerní zábavě nezůstali dlouho, ale svůj vyhraný sud věnovali ve prospěch ostatních účastníků turnaje. Sympatické gesto všechna čest - dokonce ani hospodské Heleně, která tím přišla o část kšeftu to prý až tak nevadilo a tak je možné konstatovat - konec dobrý všechno dobré. Doufám , že se vám na turnaji líbilo a že vás uvidíme na některé s dalších ŠNOMÍBO akcí, které budou zveřejňovány v jiných rubrikách .

S pozdravem SPORTU ZDAR a ŠNOMÍBU zvlášť Honza Míka a Radek Šnobl

Vložte VOLEJBALOVÝ TURNAJ LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE

18. 9. 2004 - VYŠNÝ

statistika turnaje


Základní skupina A

Buřti - ARTEL Velešín 0:2

Balet K.Ú - VK Křemže 2:1

Rumcajs Vyšný - Buřti 2:0

ARTEL Velešín - VK Křemže 2:0

Balet K.Ú - Rumcajs 0:2

Buřti - VK Křemže 0:2

ARTEL Velešín - Rumcajs Vyšný 0:2

Buřti - Balet K.Ú 0:2

VK Křemže - Rumcajs Vyšný 0:2

ARTEL Velešín - Balet K.Ú 0:2

Tabulka skupiny A: Body Skóre

1. Rumcajs Vyšný 4 8 : 0

2. Balet Kamenný Újezd 3 6 : 3

3. ARTEL Velešín 2 4 : 4

4. VK Křemže 1 4 : 5

5. Buřti 0 0 : 8

Základní skupina B

Bobo Team - ČSOB Č.K 2:1

Sokol K.Ú. - Jantaři Frymburk 2:0

Sts Chvojkovice Brod - Bobo team 1:2

ČSOB Č.K. - Jantaři Frymburk 1:2

Sokol K.Ú - STS Chvojkovice Brod 2:0

Bobo team - Jantaři Frymburk 0:2

ČSOB Č.K. - STS Chvojkovice Brod 1:2

Bobo team - Sokol K.Ú. 0:2

Jantaři Frymburk - STS Chvojkovice 2:0

ČSOB Č.K. - Sokol K.Ú. 0:2

Tabulka skupiny B: Body Skóre

1. Sokol Kamenný Újezd 4 8 : 0

2. Jantaři Frymburk 3 6 : 3

3. Bobo team 2 4 : 6

4. STS Chvojkovice Brod 1 3 : 7

5. ČSOB Český Krumlov 0 3 : 7


ČTVRTFINÁLE

Rumcajs Vyšný - STS Chvojkovice Brod 2:0

Jantaři Frymburk - ARTEL Velešín 0:2

Sokol K.Ú - Křemže 0:2

Balet K.Ú - Bobo team 2:0


SEMIFINÁLE

Rumcajs Vyšný - ARTEL Velešín 2:0

VK Křemže - Balet K.Ú 0:2


::FINÁLE::

Rumcajs Vyšný : Balet K.Ú 2:0


vyřazeni v semifinále

zápas o 3. - 4. místo

ARTEL Velešín - VK Křemže 1:2

vyřazeni ve čtvrtfinále

MINI-PLAYOFF

STS Chvojkovice Brod - Jantaři Frymburk 0:2

Sokol K.Ú. - Bobo team 2:0

vítězové/mini playoff

zápas o 5. - 6. místo

Jantaři Frymburk - Sokol K.Ú 1:2

poražení/mini playoff

zápas o 7. - 8. místo

STS Chvojkovice Brod - Bobo team 0:2

pátí v základních skupinách

zápas o 9. - 10. místo

ČSOB Český Krumlov - Buřti 2:0


::KONEČNÉ POŘADÍ::

1. Rumcajs Vyšný

(Svoboda)

2. Balet Kamenný Újezd

(Pavel Krátký, Tomáš Janda , Jana Skotnicová, Jana Marková, Jarin Józa)

3. VK Křemže

(???)

4. ARTEL Velešín

(Jan Míka, František Dudák, Radka Štěpánková, Michal Beneš st., Michal Beneš ml.)

5. Sokol Kamenný Újezd

(???)

6. Jantaři Frymburk

(Honza Märtl, Venca Schneider, Jaruška Jotovová, Maruška Kolafová, Standa Košan , Jan Maxa)

7. Bobo team

(Ján Bobál, Beáta Bobálová, Jarka Bobálová)

8. STS Chvojkovice Brod

(???)

9. ČSOB Český Krumlov

(Martin Tvaroh, Standa Šimeček, Pavel Nožička, Hana Nožičková, Petra Bínová, Jana Gjaurovová)

10. Buřti

(Radek Šnobl, Jana Šnoblová, Andrea Vlasatá, Ilča Bubenová, Honza Havel, Lukáš Turek, Míra)