30.7.2004 se začala psát  historie ŠNOMÍBO

Představujeme se

Jak jsme vznikali?

Historie ŠNOMÍBA "ve "zkratce" !!!

Začalo to vše někdy na začátku roku 2004 v jedné bytovce na Nádražním-předměstí nedaleko Vyšného, kde se jako sousedé scházeli před barákem č.117 a 118 tři rodiny, které se do té doby vlastně moc neznaly.ŠNOblovi, kovi a BObálovi..

ŠNO blovi (Radek, Jana, Barča)

kovi (Honza, Jana, Klárka, Alička)

BO bálovi (Bob, Jarka, Honza, Beáta)


Občas se všichni potkali před barákem při vynášení odpadků, poklábosili , později sem tam něco popili, pak si zahráli ping-pong či stiga hokej nebo nohejbal. . . Přitom všem došlo na lecjaký hec, soutěž či společné sledování MS, ME ve fotbale, hokeji atd. Zejména mužská část rodin ráda soutěžila, hecovala se a občas se u sportovních sporů, zda je lepší Sparta , Motor či Slovan Bratislava i zdravě pohádala. To vše už lze považovat za předzvěst věcí následujících. . .

Tak takhle to začínalo před vyšenskou bytovkou 117, 118, když se ještě nedělali dnes známé oficiální turnaje. Zde všichni tři ze ŠNOMÍBO bydleli v roce 2004. Fotografie z jara 2004 zachycují mini turnaj ve Stiga hokeji, který se už tehdy jmenoval ŠNOMÍBO a společné sledování MS v hokeji ve studiu u Šnoblů v bytě.

V hospodě u Rumcajse ve Vyšným a na přilehlých kurtech to začalo oficiálně. . .

A netrvalo dlouho a všichni i s ženskou částí (tedy drahými polovicemi) šli jednoho letního dne do Vyšnýho do Hospody U Rumcajse na pivko. . .cestou tam je cca 50 m od hospody zaujaly dva (v té době málo využívané) kurty na nohejbal či volejbal. Tehdejší rázná hospodská Helena od Rumcajse si u piva se členy rodiné trojice po prvním pivu potykala a u piva prozradila, kdo kurty spravuje (českokrumlovské sdružení Želva), pak se pilo dál a diskutovalo. . . "Kdyby se ty kurty trochu vyplely, uhrabaly,a kdyby Helena narazila pivo u hřiště a připravila párečky, navečer guláš a Bob s kapelou večer zahrál, mohl by to být pěkný turnaj třeba v nohejbale a hned potom klidně ve volejbale a večer zábava". . ..myšlenky běžely nahlas. .

Kurty ve Vyšným. . . příprava legendárního stanu. . .

Slovo dalo slovo a za dva dny se šlo za správci "želváky", kteří posvětili užití hřiště , když přiložíme ruku k dílu při jeho úpravě, a vše se rýsovalo k tomu, aby se na kurtech uskutečnil první velkolepý turnaj v nohejbale!!! Psal se datum 31.7.2004 - sobota. Bob postavil vojenský stan, přijeli DJs z Velešína, muzika hrála řinčela, sešli se místní i přespolní, narazilo se pivo, počasí bylo nádherné, přijelo 10 dvojic, které po celodenní urputné bitvě skončily u vyhlašování na večerní zábavě s Bobovou kapelou U Rumcajse. V té době to byl ještě turnaj o Pohár Loupežníka Rumcajse dle hospody, kde se uskutečnilo první vyhlašování výsledků a která pro vítěze darovala první sud piva. Hned bylo jasné, že turnaj nebyl poslední. . . No a poněvadž Radek Šnobl uměl dělat webové stránky a Honza Míka byl a je pisálek a statistický úchyl J, založily se webové stránky - no a jejich název byl nasnadě. ŠNO-MÍ-BO. Pod touto hlavičkou se již uskutečnily některé turnaje před bytovkou Sídl. Vyšný 117,118, od té doby jsou pod touto "krkolomnou zkratkou" organizovány všechny akce, o nichž se píše na oficiálních stránkách a které se rozrůstaly a rozrůstají.

Fotografie organizátorů z prvních dvou turnajů v roce 2004- každý člen ŠNOMÍBA je na něm v typických pózách - Radek Šnobl a láhev, vysmátá Jana Šnoblová, Bob muzikant, Honza Míka vyhlašovatel a Jarka Bobina s Jančou Míkovou "umírněné" jádro.

Měnící se podoba webových stránek www.snomibo.com, dnes již www.snomibo.cz

Postupně si nejprve desítka lidí , pak desítky, postupně více než stovka lidí , název ŠNOMÍBO různě komolilo (ŠMONÍBO, ŠNOŠNÍBO. . .,) lámalo si nad ním jazyk, ale nakonec si jej mnozí zapamatovali a prostřednictvím internetu (www.snomibo.com dnes již www.snomibo.cz) se lidé přihlašovali a přihlašují na další sportovně společenské akce, mezi něž zapadly kromě nohejbalu i volejbal, petanque, ping-pong, playstation, striga hokej, desetiboj, bowling. . . .Turnaje měly i jiná místa než Vyšný, také koupaliště Větřní, Restauraci Maximu na Plešivci, Restauraci Vyšehrad, Atletický stadion na Chvalšinské, Kemp ve Spolí či Hospodu U Rybníka na Horní Bráně . .

Posléze si na webu všichni zúčastnění i nezúčastnění mohli srovnávat výsledky, prohlížet fotografie, novinové články o akcích, dozvědět se o firmách, které pomohly s organizací a mohly být komukoliv k užitku atd. atd. A web slouží k nezávaznému vyhlašování akcí v čemkoliv pro srandu, pro nějakou výhru a . . .tak se děje dodnes, již šestým rokem.

Kvalitní zvuk na vnitřních a venkovních akcích - také zpráva webu a fotografie - hlavně na počátku ŠNOMÍBO akcí se tohoto zdárně ujali dva Velešáci Pavel Mardar a Jirka Codl (na snímku vlevo). U technického zabezpečení a komentářů hlavně hokejových klání stál nezapomenutelný Petr Vichnar alias Ruda Slovík a vše od pípy vždy dirigovala rázná hospodská od Rumcajse, s níž se upekl úplně první turnaj - Helena Svobodová.

Jak léta běžela už to zdaleka nebylo jen o třech rodinách , které stály u počátečních turnajů. Společnou snahou všech, kteří se kolem organizace točili, bylo dát vždy akcím punc mistrovství světa, ačkoliv se jich účastnili ryzí amatéři-nadšenci, zároveň se u sportu i pobavit a to trvá dodnes. Každý turnaj měl a má své hrdiny a velké okamžiky, které si připomenete surfováním na těchto webových stránkách.

Kromě více než stovky účastníků všech možných akcí, které najdete ve výsledkových listinách a partnerů a sponzorů, které zase najdete v rubrice odkazy, se velkou měrou o chod akcí přičinili Ti, kteří je doprovázeli nezištnou pomocí. Za mnohé určité kapitoly fungování ŠNOMÍBA ovlivnili zejména tito jmenovaní nezištní pomocníci, bez kterých by to vše, co se dělo třeba ani nevzniklo. U samého zrodu v roce 2004 byli borci z Velešín, pravidelní mistři zvuku mnoha akcí - Pája Mardar a Jirka Codl, kteří nezištně pomáhají s technickým vybavením i jeho správou, když je třeba. Pája Mardar spolupracoval i coby webmaster ŠNOMÍBA, Také Ruda Slovík a spol. z Vyšnýho v počátcích nechyběli u technického zabezpečení a komentářů k akcím a angažoval se v době, kdy hospodě u Rumcajse vládla známá rázná hospodská Helena.

Dceřiné stránky www.viceboje-ck.cz byly zprovozněny v roce 2008

A pak vznikl také jeden fenomén, který je dnes součástí a zároveň odnoží ŠNOMÍBA. V roce 2004 Martin Tvaroh (co bydlí kousek od Vyšnýho), sledoval z Honzou Míkou v hospodě ve Waikiki triumf Romana Šebrleho na Olympijských hrách, kde náš reprezentant vybojoval první olympijské zlato. Oba krumlovští diváci tohoto klání (Martin a Honza) stáli u zrodu dnes již velkého ŠNOMÍBO desetiboje, který má dnes své dceřiné stránky na www.viceboje-ck.cz. Aby vše navazovalo, tento web stvořil další webový mág a zdatný fotograf, který se motá nejen kolem organizace desetiboje - Venca Mojžíš z Mokrého Lomu a jemuž sekunduje jeho žena Lenka. Každým rokem se do desetiboje a jeho zdárné organizace zapisují další jména - Pepa Dufek s dnes už manželkou Anetou, kameraman Karel Tomášek, fotograf David Šimek, Olda Švábenský, lidi kolem městského sdružení PRO-SPORTU , FK Slavoj v čele se Zdeňkem Švábem atd. atd. Jména najdete na výsledkových listinách, kdybych jmenoval dál, bylo by to na dlouhý článek - velký dík patří partnerům - zde se rovnou podívejte na odkazy https://www.viceboje-ck.cz/sponzori/ k ostatním akcím se vztahuje také odkaz https://www.snomibo.cz/odkazy.htm. tam najdete ty , kteří přispívají materiálně či finančně na tyto akce a mnohdy se i sami účastní. Všem patří velký dík!!

Šnomíbo desetiboj si našel své příznivce a nadšence a po 4. ročníku, z něhož je 1. dobová fotografie , vzniká dceřiný web ŠNOMÍBO stránek www.viceboje-ck.cz. Druhá fotomontáž vznikla po 5.ročníku desetiboje v roce 2009. Na fotografiich je řada velkých závodníků pomocníků a partnerů a sponzorů akce.

A ještě jedno jméno nesmí být zapomenuto, a to toho, který od začátku našich akcí bdí nad tím, že možná v 99 % procentech hlavně venkovních akcí jsme mohli turnaje dokončit a to navíc převážně v krásném letním počasí, či počasí nastupujícího jara či babího léta. Někdy jsme tomu mnozí nevěřili, ale časem nás opakovaně přesvědčoval že existuje a je naším příznivcem. Je to velký vládce vyšenských kopců a vzdálený příbuzný mocného Krakonoše - VYŠONOŠ. Děkujme mu a poprosme ho, ať nám k tomu společnému soutěžení a blbnutí stále připravuje tak skvělé podmínky !!!!

Vyšonoš se na naše akce s počasím vždy "vycajchnoval" - což ukazuje výběr fotografií zde. Každá je z jiné akce popř. z jiného ročníku. Vybrány byly akce na niž je zachycena obloha.

Psát by se dalo více a více, ale toť vše. Více najdete na postupně se plnících stránkách, které bychom chtěli maximálně zkompletovat. Tzn . vše by mělo být funkční - odkazy na fotografie, výsledky, články , partneři, sponzoři atd. Zatím najdete na stránkách mnohé díry, ale to se spraví.

V roce 2009 slavilo ŠNOMÍIBO 5. LET od svého vzniku. . . v roce 2010 načínáme tedy 2. pětiletku. . . Věříme, že bude plná výborných sportovních a společenských zážitků pro všechny zúčastněné, o to se naše amatérské sdružení snažilo a snažit bude nadále . . .

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na sportovně-společenských akcích na viděnou.

Připojujeme na závěr sportovní přání nejen do roku 2010. . .


NOVODOBÁ HISTORIE a její nové osobnosti pomáhající při organizaci ve "ŠNOMÍBO" odvětcích

SPOLUORGANIZÁTOR

Tomáš "Vářa" Vařil

K organizaci ŚNOMÍBO akcí zejména desetiboje a bowlingu přispívá nemalou měrou Tom Vářa vařil, který moderuje, shání ceny, neúnavně soutěží či zapisuje výsledky, chopí se vždy toho co je právě třeba. Bez jeho pomoci si například desetiboj nelze představit.a to už má za sebou deset závodů (rok 2018) jako neúnavný závodník.
  

Trené


Franta "Cigi" Ziegelbauer

Franta je technickým pomocníkem a rádcem zejména co se týče desetiboje. Zvládá technické přípravy a také akivně do roku 2016 jako jeen z nejstarších závodníků soutěžil. Po dobu závodu pomáhá také se svou manželkou Mirkou a dcerou
 Alenou.

              Speciální,  nepostradatelní pomocníci v rámci                             DESETIBOJE A DĚTSKÉHO VÍCEBOJE                         JSOU MIMO JINÝCH TITO (ABECEDNĚ ŘAZENO): 

Lenka Baronová dětský závod
Pavel Borovička fotograf
Jana Borovičková dětský závod
Lenka Drdáková dětský závod
Pavel Faktor měření, příprava náčiní
Bořík Havlíček zvukař, moderátor
Josef Hermann místostarosta Českého Krumlova - propagace akce záštita
Marta Hermannová pomocnice na dětský závod
Míra Hofbauer pomoccník
Tereza Hofbauerová fotograf
Pája Krátký fotograf
Lenka Lakomá dětský závod
Honza Míka hlavní pořadatel
Jana Míková dětský závod
Klárka Míková zápisy výsledků
Rostislav Mikšl startovní pistole, technická pomoc
Lenka Nováková dětský závod
Marie Nováková dětský závod
Lenka Ošmerová Koubová dětský závod, shánění cen, technická pomoc
Pepa Tormádo Pecl propagace PRESS, ČKTV
Pavel Průša časomíra, technická pomoc
Bohumil Sak st. Kamera dětský závod
David Šimek fotograf
Radek Šnobl grafik diplomy
Michal Šrámek kamera, natáčení celého závodu
Zdeněk Šváb hospodský Hospoda v Ofsajdu, sekretář FK Slavoj, správa stadionu
Martin Tomka ředitel PRO-SPORT o.p.s., spolupořadatel
Martin Tvaroh pořadatel, technická pomoc
Tom Vářa Vařil závodník, pořadatel
Karel Vosika propagace, PRESS, Českokrumlovský Deník
František Ziegelbauer pořadatel, rozhodčí, technická pomoc
Mirka Ziegelbauerová dětský závod
Eva Zoubková zápisy výsledků, diplomy